ДЕНЬ ЮНЫХ ТАЛАНТОВ

(приуроченный к 500-летию белорусскому книгопечатанию)

Предлагаемые формы досуга

1-4 классы

Место проведения

5-8 классы

Место проведения

9-11 классы

Место проведения

Консультанты

Викторина «Па старонках любімых дзіцячых кніг»

 1-2 классы

10.00

Каб.№ 9

Воляк Н.М.

“Сказаў як звязаў” (свята фразеалагізмаў, прыказак  і прымавак)

Конкурс «Спроба пяра»

(2-4-я класы)

11.00

Каб.№ 10

Пранюк А.М.

Фотоохота “Мая чароўная Беларусь”

12.00

Микрорайон школы

Шупа Е.М.

Турнир по мини -  футболу

10.00

Спортивная площадка

12.00

Спортивная площадка

Яковчик В.В.

Траскевич А.И.,

“Калыска Бацькаўшчыны — Полацк”: завочнае падарожжа ў сталіцу беларускага пісьменства з выкарыстаннем электроннай прэзентацыі

-Гістарычная панарама “АсветнікіБеларусі”

11.00

Каб. № 13

Павлючик М.Т

Конкурсно - игровая программа «Шоу талантов»

12.00

Кабинет информатики

Павлючик М.Т.

Оверкова Т.В.

- Прэзентацыя “Як прыйшла да нас кніга”

- Літаратурныя гонкі “Наша спадчына”

13.00

Кабинет информатики

Оверкова Т.В.

Познавательное занятие  «Необычное  в обычном»

10.00

Каб. №18

Дорофейчик И.В.

Личное первенство по настольному теннису

11.00

Актовый зал

Дорофейчик И.В.

Акция «На дороге дети – мы за них в ответе!» (распространение мини-листовок с обращением к пешеходам и водителям о соблюдении ПДД)

       13.00

Микрорайон школы

Рынгель Е.И.

Відэакруіз “Кніжная спадчына праз вякі…”

-“Скарына вядомы і невядомы”: інфармацыйна-пазнавальная віктарына

18.00

Актовый зал

Макаревич А.С

Акция “Памятник” 7 «А» класс

13.00

Городской парк

Павлючик М.Т.

Акции «Ветеран живёт рядом», «Доброе сердце ветеранам!»

В течение дня

Микрорайон школы

В течение дня

Микрорайон школы

В течение дня

Микрорайон школы

Классные руководители

Падрыхтоўка даабластнога конурса ў рамках рэспубліканскай акцыіі навучэнскай моладзі “Жыву ў Беларусі і тым ганаруся” у рамках рэспубліканскай патрыятычнай акцыіі “я-грамадзянін Беларусі”

-аграбіялагічны конкрс “Юны натураліст”

-конкур творчых работ “Мае прозвішча-лепшаеў свеце”

-конкурс фотаздымкаў “Мая чароўная Беларусь”

10.00

11.00

12.00

Каб. № 19

Каб. № 10

Каб. № 10

Семуха Ж.М.

Дедова И.И.

Дедова И.И.

Индивидуальные консультации для  учащихся  «Как войти в школьный коллектив»

11.00-12.00

Кабинет педагога-психолога

11.00-12.00

Кабинет педагога-психолога

11.00-12.00

Кабинет педагога-психолога

Педагог – психолог

Губко И.И.

Консультации для родителей  «Слагаемые успеха в общении, роль родителей»

12.00 –13.00

Кабинет педагога- психолога

12.00 – 13.00

Кабинет педагога- психолога

12.00 – 13.00

Кабинет педагога- психолога

Педагог – психолог

Губко И.И.

Индивидуальные консультации для  учащихся  «Права и обязанности ребенка в семье, в школе, социуме»

10.00-11.00

Кабинет педагога социального

10.30-11.00

Кабинет педагога социального

10.00-11.00

Кабинет педагога социального

Педагог социальный

Маковсая Е.А.

Консультации для родителей  «Пути выхода из семейных конфликтов»

11.00-12.00

Кабинет педагога социального

11.00-12.00

Кабинет педагога социального

11.00-12.00

Кабинет педагога социального

Педагог социальный

Маковская Е.А.

Учительско - родительский патруль

21. 00- 23.30

Микрорайон

школы

Пранюк А.М.,

Дедова И.И.,

Лишик В.А.

Дежурный администратор:

Пацынович О.М.      8.30- 14.00

Визгер М.Л.            14.00 – 19.00

Время дежурства с 8.30 до 19.00